czwartek, 7 listopada 2013

Hackintosh Thinkpad T41

W dzisiejszym poście przedstawię jak stworzyć sobie sprawnie działającego hackintosha w oparciu o sprzęt IBM Thinkpad T41.

Thinkmac :)

Na tym komputerze próbowałem uruchomić wiele różnych "dystrybucji" i najlepiej działa na nim XxX 10.4.11 rev 2. Co istotne instalacja XxX jest banalnie prosta.

Przed instalacją, w laptopie warto wymienić kartę wifi na taką zgodną z MacOs-em. W takim przypadku układy Intel Centrino oczywiście odpadają i warto rozejrzeć się za Broadbandem. Ja nabyłem Broadbanda BCM4306 ,wyjętego ze starego liveboxa, na allegro w cenie 1zł :). Karta śmiga w X aż miło i to pomimo działania tylko jednej z dwóch anten, gdyż ten WLAN ma tylko jedno gniazdo antenowe.
Mój Broadband 4306
Po fizycznej instalacji karty musimy na chwilę wyłączyć w biosie złącze WLAN, gdyż karta ta nie ma błogosławieństwa IBM i co za tym idzie system podczas startu będzie zatrzymany (błąd 1802). By to obejść ściągamy ze strony: link bootującą płytę CD, która likwiduje ten problem. Po tym zabiegu możemy już włączyć kartę w biosie.

By nasz nowy hackintosh pracował spokojnie musimy w biosie wyłączyć niestety funkcję speedstep. Nasz komputer będzie się, więc trochę bardziej grzał i krócej działał na baterii.

Po uruchomieniu komputera z płyty XxX przechodzimy do "Disk utility" na górnej belce i formatujemy dysk w macintoshowym systemie plików. Podczas dalszej instalacji, gdy już mamy składniki do wyboru, zostawiamy zaznaczone "Apple software update", z "Base install combos" wybieramy tylko SSE (odpowiada to naszemu Pentium M). Kolejną zakładka jest "Grafic Card" i w niej zaznaczamy "ATI Radeon 7500 AGP" i koniecznie w AGPGart "v1.2", dzięki czemu będziemy mieli kompatybilność z Quartz Extreme (akceleracja hardwerowa).
Podstawowy wybór: SSE
Opcje grafiki
Dalej w sekcji "Audio" wybieramy "ADI1980 AC97 Audio", zaś w "Network", zależnie od karty wifi jaką mamy wybieramy odpowiednią opcję. Jeśli mamy kompatybilnego z MacOS Broadbanda zaznaczamy "Broadband wifi id Plist". Karty LAN nie musimy wybierać, gdyż domyślna instaluje się poprawnie. Możemy zatem rozpocząć instalację.
Opcje audio,
oraz network.
Po uruchomieniu systemu warto na początku wy opcjach wygaszacza wyłączyć tryb uśpienia (sleep), gdyż będzie on zawieszał system.
Pierwsze aktualizacje...
...i kolejne
Co istotne możemy ściągnąć najnowsze aktualizacje. By jednak nie zepsuć naszego działającego Airportu musimy pamiętać by przy kolejnych updatach odznaczać "Actualzation of Airport Extreme".
Dane procesora

I najważniejsze Quartz Extreme, działa :)

Wszystko działa :)
Laptop pod tygrysem działa bardzo dobrze i stabilnie. W końcu to ponoć najlepszy X :)



Powodzenia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...